Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Myslivecké dny ve Volarech

Vydáno dne 02. 05. 2013 (5494 přečtení)

den myslivosti Volary

Myslivecké sdružení Vltava Volary vás zve při příležitosti 50 let od svého založení na myslivecké dny s přehlídkou mysliveckých trofejí.

Program:

8. 5. – Den Mysliveckého spolku Vltava k jeho 50. letům založení s odpo¬ledním posezením při hudbě pro členy i širokou veřejnost. K poslechu bude hrát od 14 hodin ve společenském sále dechová kapela Netolická pětka.

9. 5. – Den lesáků, lesníků a všech přátel myslivosti, lesa a přírody. Celodenní setkání všech přátel lesa, zvěře a pří¬rody. Od 14 hodin přednáška a beseda s Mgr. Vladimírem Bádrem Ph.D – odborníkem na odhadování věku ulovené zvěře.

10. 5. – Myslivecký den s dětmi od 8.30 a 10.30 hodin beseda se spisovatelem a fotografem myslivosti a přírody Jaromírem Zumrem st. Od 14.30 přednáška a beseda s Ing. Adamem Jirsou na téma – Zvěř v Národním parku Šumava. Partnerem tohoto dne jsou Všeobecná pojišťovna Halali a Národní park Šumava.

11. 5. – Den Myslivecké Šumavy od 8.30 Moravská kapela Vonička, 9.00 slavnostní zahájení Trubačským souborem Markazíni , 9.00 – 16.00 malování pro děti, myslivecký kreslíř Petr Slaba. 9.30 ukázka norování lišky, 10.15 ukázka vábení zvěře mistra Evropy a ČR Josefa Kaprase a ukázka vábení Petra Joo, 11.00 - 11.30 Moravská kapela V-Band, 11.00 ASP GROUP předvedení čtyřkolek a jejich možné uplatnění v myslivosti, 11.30 ukázka sokolnictví Milan Zaleš, 12.30 – 14.00 Kuchařské umění a vaření se zvěřinou šéfkuchaře restaurace Stará Myslivna z Konopiště Tomáše Záhorského, 13.00 - 14.00 kapela Vonička, 13.15 ukázka českého zpívaného honu v podání Trubačského souboru Markazíni , 13.30 vystoupení kouzelníka Jardy Rusa, 14.00 Martin Komárek - ukázka umění vicemistra světa a mistra Evropy v Timbersportu, 15.00 dechová kapela Babouci, 15.30 ukázka staré lovecké hudby Markazíni, 16.15 Pasování na myslivce, 16.30 vylosování soutěže o ceny, 17.15 – známá hudba v podání Markazínů, 17.30 – 24.00 dechová kapela Babouci.

12. 5. – Závěrečný den s ukončením výstavy trofejí ve 14.00 hodin. Po celou dobu sobotních slavností bude na náměstí předváděno zboží firem Swarovski Optik, Fomei, Česká Zbrojovka Uherský Brod, ARMS CZ, Banner, Luko, Dřevo Novák, Nožíř K. Hons, Nordik Predator a mnoha dalších firem zabývajících se myslivostí. U příležitosti Volarských Mysliveckých dnů budeż natočen pořad Kluci v akci s vařením ze zvěřiny. Svůj pořad zde bude natáčet i TV Šlágr.

Návštěvníci si mohou zakoupit a těšit se také na kulinářské speciality a výrobky ze zvěřiny. Dále budou za pomoci VLS, NPŠ a ČMMJ připraveny i programy pro děti. Výstava trofejí bude otevřena denně od 9.00 do 19.00 hodin ve společenském sále, vstupné bude 50 Kč. Všechny sobotní vstupenky z výstavy půjdou do soutěže o zajímavé ceny. Myslivecké dny od středy do pátku budou probíhat ve společenském sále a sobotní program se odehraje na náměstí ve Volarech. Moderovat bude šéfredaktor časopisu Myslivost Jiří Kasina.

V průběhu výstavy trofejí budou ve společenském sále k vidění i trofeje a expozice z loveckého zámku Hluboká. Dále zde bude k vidění i zajímavý výstavní panel trofejí a preparátů ulovené Africké zvěře a výstavní panel zajímavých trofejí ulovených v historii 50 let MS Vltava Volary.

Při příležitosti 50. výročí mysliveckého sdružení Vltava připravil náš volarský zpravodal Ladislav Beran rozhovor s předsedou MS Miroslavem Švecem o této akci, kterou k tomuto výročí připravují.

V měsíci květnu bude hlavní část oslav, vaše myslivecké sdružení Vltava je pořádá pod názvem Volarské Myslivecké dny. Můžeš ji trochu Volarským občanům přiblížit a u jaké příležitosti se celá akce koná?

Tato akce s názvem Volarské Myslivecké dny se koná u příležitosti 50 let založení MS Vltava a bude probíhat v termínu od 8. 5. – 12. 5. 2013. Je to myslivecká akce, která je společně spojená s okresní přehlídkou mysliveckých trofejí, kde tyto trofeje budou vystavené po celou dobu ve společenském sále, kde budou k vidění i trofeje a expozice z loveckého zámku Hluboká a dále zde budou k vidění i trofeje a preparáty Africké zvěře. Ještě zde bude k vidění i výstavní panel několika zajímavých trofejí ulovených v historii 50 let existence MS Vltava Volary.

Hlavním dnem Mysliveckých dnů bude sobota 11. 5., kde vedle výstavy trofejí bude probíhat velká myslivecká a společenská akce na náměstí ve Volarech.

Jistě velká část programu proběhne i na volarském náměstí na co se zde mohou volarští i příchozí těšit a co nejmenší obyvatelé je i zde něco pro ně připraveno ?

Cílem celé oslavy bude přiblížit myslivecké, ale i laické veřejnosti i dětem myslivost po všech stránkách. Chceme ukázat veřejnosti, že krása myslivosti spočívá i v jiných věcech a ne jenom lovu. Na náměstí budou výstavní a prodejní stánky s mysliveckým zbožím, se zbraněmi, optikou, oblečením, noži, řezbou do parohu až po vábničky a krásný myslivecký porcelán.

Od 8.30 hodin bude celé dopoledne hrát malá dechová kapela Vonička z Jižní Moravy, dále máme připravené vystoupení mistra Evropy a ČR ve vábení zvěře Josefa Kaprase a ukázku v norování lišky. Program bude pokračovat ukázkami výcviku dravců sokolníka Milana Zaleše a tento program se bude jistě líbit zejména dětem.

Pro milovníky jídla a zajímavých receptů ze zvěřiny se nám podařilo zajistit ukázky vaření s ochutnávkou. To vše předvede mistr šéfkuchař restaurace Stará Myslivna z Konopiště Tomáš Záhorský. V programu nebude chybět ani ukázka umění vicemistra světa a mistra Evropy v Timbersportu Martina Komárka.

Pro děti vystoupí kouzelník, bude zde i myslivecký kreslíř P.Slaba a budou pro ně připraveny i různé soutěže na téma myslivost a příroda o ceny. Nejen děti jistě zaujme ukázka a předvedení čtyřkolek. Odpoledne potom vystoupí populární dechovka Babouci, to by měl být zlatý hřeb sobotního dne. A jistě si mnoho účastníků nenechá ujít jejich vystoupení. Babouci budou hrát až do večera na náměstí a poté se přesunou do společenského sálu.

Jako organizátor budeš jistě u všeho, ale jak to znám, vše nelze obsáhnout, tak na co ty se konkrétně těšíš a co bys doporučil návštěvníkům k shlédnutí.

Já to řeknu asi takto. Sobotní program je tak zajímavě poskládaný, že od rána až do večera bude k vidění mnoho zajímavých věcí a tak bych doporučoval návštěvníkům si udělat čas na celou sobotu. Pokud chceš vědět jeden můj tip, co by mohlo být zajímavé i pro laiky, tak určitě ukázky umění šéfkuchaře Tomáše Záhorského, který je špička v ČR i ve světě ve vaření a úpravě zvěřiny. Tady by se hospodyňky, ale i muži, co rádi vaří, mohli něčemu novému přiučit.

Když jsme již u těch zvěřinových dobrot, co kromě ukázky mistra Záhorského nabídnete ze zvěřinových specialit? Jistě zde bude i prodej produktů ze zvěřiny, co tedy si budou moci návštěvníci koupit?

Samozřejmě. To také bylo přání našeho MS, aby si lidé mohli zakoupit a ochutnat výrobky ze zvěřiny. Podařilo se nám zajistit zvěřinu, takže návštěvníci mohou ochutnat jelení a srnčí guláš, jelení řízečky, bažantí polévku a možná i nějakou specialitku z divočáka. V nabídce budou také uzenářské speciality, které si mohou návštěvníci zakoupit domů.

Podle nabídky programu nepůjde o lacinou záležitost, jak se MS podařilo vše zabezpečit. Máte nějakého strategického sponzora? Kdo vše na tuto akci přispěl?

Poděkování patří všem partnerům a sponzorům. Hlavními partnery jsou Jihočeský kraj a Ministerstvo zemědělství, ale přesto bych si dovolil hlavně poděkovat starostce města Volary Martině Pospíšilové, radě a zastupitelstvu města za to, jak se k nám postavili s pomocí a vstřícností uspořádat tyto Myslivecké dny. Velké poděkování také patří Městským lesům Volary v čele s Ing. Miroslavem Řežábkem. MS Vltava existuje a působí ve městě Volary letos přesně 50 let, a protože se letos uzavíraly nové nájemní smlouvy na honitby, tak bude MS dalších 10 let mít tuto možnost působit ve městě nadále. To, že to takto může být je velká práce lidí ve vedení města a velká práce i vedení Městských lesů, za což jim všem jménem celého MS chci i na stránkách Volarského zpravodaje srdečně poděkovat. Co bys dodal na závěr a možná by stálo říci, jaké bude vstupné na celou dobu oslav? Závěrem chci říci, že si určitě všichni přejeme pěkné počasí, které je vždy důležitým faktorem, zda akce bude pěkná, nebo ne. Kdo v sobotu navštíví výstavu trofejí, tak ať si schová vstupenku, která půjde po 16 hodině do slosování o zajímavé ceny. No a co bych ještě vzkázal návštěvníkům? Vezměte celé rodiny, děti, známé a kamarády a přijďte se podívat zase na trochu jiné slavnosti ve Volarech. Vždyť i myslivci a myslivost k Volarům patří jako spojené nádoby.

Všichni jste srdečně zváni od dětí až po seniory. Na náměstí je v sobotu vstupné zdarma a tak se přijďte pobavit, posedět, pojíst, popít a přátelsky popovídat a také zazpívat si s partou myslivců z MS Vltava Volary, kteří pro vás celou tuto akci připravili.

Jak vidíte, máme se v prvních květnových dnech na co těšit. Náměstí a okolí zaplaví myslivost, myslivci a vše co k tomuto povolání i zájmu patří. Věříme, že si z pestré nabídky najdete to svoje a že si oslavu 50. let Mysliveckého sdružení Vltava nenecháte ujít a již nyní myslivcům tohoto sdružení děkujeme a přejeme, aby je Hubert stále ochraňoval.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


detail balkónu roubeného domku
detail balkónu roubeného  domku
zobrazení: 9519
známka: 1.75

Nové údolí
Nové údolí
zobrazení: 8567
známka: 1.38

Srní a okolí - 1
Srní a okolí
zobrazení: 8700
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě