Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* V Českém Krumlově se chystá bitva o pivovar

Vydáno dne 30. 04. 2013 (1923 přečtení)

bitva o pivovar v Českém Krumlově

Bitvou o pivovar si Český Krumlov v sobotu 4. května připomene rok 1945, kdy město osvobodila americká armáda.

Nebude to rekonstrukce konkrétní bitvy, ale vzpomínka na důležité období naší historie a také propojení s dlouhou tradicí setkávání vojáků z mírových sborů, tzv. modrých baretů. Navíc v těchto dnech program v centru města zpestří ještě setkání dětských pěveckých sborů a orchestrů.

bitva o pivovar v Českém Krumlově 2Pro Český Krumlov to bude historicky největší vzpomínková akce zaměřená na oslavy konce druhé světové války a osvobození. Zorganizovalo ji Sdružení cestovního ruchu v Českém Krumlově ve spolupráci s Klubem vojenské historie 4. obrněné divize Plzeň s cílem, aby se místní obyvatelé i turisté nejen pobavili, ale i poučili. „Máme štěstí, že žijeme v míru, ale není na škodu si občas připomenout, že svoboda není samozřejmá,“ vysvětlil místopředseda sdružení Josef Maleček.

Slavnost začne příští sobotu na náměstí Svornosti v 10 hodin příjezdem vojenské techniky a nástupem příslušníků mírových sil, který doprovodí hudba vojenského Big bandu. Po poledni se asi 15 vojenských vozidel přesune z náměstí do zahrady pivovaru Eggenberg, kde si lidé budou moci prohlédnout i vojenská ležení a občerstvit se ve velkém stanu. Od 16 hodin tam v dobových kulisách vypukne rekonstrukce jedné z epizod bojů mezi Němci a Američany. Program v Pivovarské zahradě doplní vystoupení českokrumlovských hudebníků a večerní zábava s melodiemi Old Dixies. Vstupné je zdarma.

Předseda krajského Sdružení válečných veteránů Tibor Horváth očekává, že přijede padesát až šedesát veteránů z celé České republiky. První setkání modrých baretů se v Krumlově uskutečnilo v roce 2004 a letos bude pestřejší o akce dalších pořadatelů. „Je to vítaná shoda okolností, že se nám termíny takto sešly. Na náměstí bude živo od rána do večera – dopoledne vojáci, odpoledne děti, které tam budou hrát a zpívat,“ shrnul Horváth. Na sobotní odpoledne chystá program u restaurace Na hrázi, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet různé disciplíny včetně lanových technik. Do akce se zapojí jak Sdružení válečných veteránů, tak Československá obec legionářská.

V řadě míst Českého Krumlova, ale také v Českých Budějovicích a v Třeboni, vystoupí od 3. do 5. května dětské pěvecké sbory a orchestry při festivalech Vltavské Cantare a Vltavské Suonare. Pořádá je českokrumlovská Základní umělecká škola s partnerskou Hudební školou Slovenj Gradec ze Slovinska. Cantare se koná v Krumlově letos už pošesté. „Na pódiích se vystřídá dvanáct špičkových pěveckých sborů a dva orchestry. Do akce se zapojí i naše další obory včetně výtvarníků,“ upřesnila ředitelka ZUŠ Alena Švepešová. K největším vystoupením bude patřit vzpomínková slavnost v sobotu 4. května od 14 hodin na náměstí Svornosti, kde publikum uslyší spojené dětské sbory a dechové orchestry.

Kontakty:

Josef Maleček, tel. 602 753 808

Ing. Tibor Horváth, tel. 606 422 628

PaedDr. Alena Švepešová, tel. 380 725 212, 380 711 523


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


Sudslavická naučná stezka - 5
Sudslavická naučná stezka
zobrazení: 8253
známka: 2.00

Šumavské zákoutí - 1
Šumavské zákoutí
zobrazení: 8538
známka: 1.67

Šumavská zákoutí - 1
Šumavská zákoutí
zobrazení: 8813
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě