Oficiální rozcestník cestovního ruchu turistického regionu Šumava de.gif, 0 kB en.gif, 0 kB
Logo Šumava Šumava


AKTUALITY

* Výročí deset let od vzniku Muzea české loutky a cirkusu v Prachaticích

Vydáno dne 27. 04. 2016 (1532 přečtení)

muzeum cirkusu

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích letos slaví kulaté narozeniny. Výstava Deset let Muzea české loutky a cirkusu v Prachaticích, která je od 14. dubna k vidění ve vstupní hale a v konírně, připomíná, co vše se tu již za tu dobu událo: výstavy, setkání přátel cirkusu, originální muzejní noci, tvůrčí dílny či komentované prohlídky.

Vyvrcholením oslav pak bude tradiční muzejní noc, která v Prachaticích proběhne 10. června. Výstavu mohou návštěvníci shlédnout až do 19. června 2016.

muzeum cirkusu

Základ výstavy tvoří více než sto padesát fotografií, z nichž nejvíce jich přibližuje zrealizované výstavy. Návštěvníci tak mohou nahlédnout i do zákulisí jejich přípravy a připomenout si zajímavé osobnosti, které vystoupily na vernisážích. Jen v hlavním sále bylo od roku 2007 otevřeno třiadvacet výstav – adaptace předchozích úspěšných výstav Národního muzea (např. Život je jen náhoda, Veselí kostlivci aneb Jak se slaví v Mexiku či Dětský svět za císaře pána) i výstavy vytvořené přímo pro Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích, ať už autory z Divadelního oddělení Národního muzea (Zašlé časy života v maringotkách, Malý velký herec Jindřich Mošna, Cirkus jede do světa, Malíři Boškové z Vlachova Březí ad.) nebo spřátelenými institucemi či umělci (Loutkářská šatna Anny Suchardové-Brichové či Vzpoura na půdě – loutky Divadla Continuo obsadily muzeum).

Fotografie jsou doplněny třinácti exponáty, které rovněž výmluvně odkazují na některé uskutečněné výstavy. „Do Prachatic se vrací papírová scéna pirátů-kostlivců, miniatura školní třídy z dob Rakouska-Uherska, kolo pro medvěda nebo model ideální cirkusové maringotky“, říká autorka výstavy Lenka Šaldová.

Hlavní oslava je pak připravena na 10. června 2016 v rámci prachatické muzejní noci. Přichystány jsou zajímavé doprovodné akce – ve výstavním sále v podstřeší bude otevřena nová autorská výstava o vodnících, Naivní divadlo z Liberce sehraje pohádku pro celou rodinu Tři přadleny, v expozici budou probíhat komentované prohlídky a chystá se i bohatý cirkusový program.

Více informací o akcích v Muzeu loutek a cirkusu v Prachaticích naleznete na www.nm.cz.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: MK | Informační e-mailVytisknout článek |

ŠKOLNÍ VÝLETY


I N F O C E N T R A

Tento web spravuje Regionální rozvojová agentura Šumava o.p.s.

Máte-li novinky a informace z dění v cestovním ruchu na Šumavě
nebo návrhy a připomínky k obsahu našich stránek,
rádi se je dozvíme,
kontaktujte nás prosím na e-mail kytlicova@rras.cz

Statistiky návštěvnosti

29.09.2020: Přednáška "čím se u nás platilo" / Prachatice, muzeum
Přednáší PhDr. Jiří Chvojka, emeritní numismatik Jihočeského muzea v Českých Budějovicích; od 17 do 19 hodin; po přednášce máte příležitost zjistit hodnotu starých mincí a bankovek, které schováváte doma. Program přednášek na aktuální sezónu najdete na webu www.prachatickemuzeum.cz

27.09.2020: Tradiční soutěž v tlučení špačků / Stožec
Soutěž je určena všem, co se rádi baví a nebojí se do toho praštit. Letos se opět bude soutěžit ve dvou kategoriích – muži a ženy (již od 12 let). Jako každý rok čekají na vítěze netradiční ceny. Zkušební odpaly od 13 hodin.

26.09.2020: Pracovní kurz: "Tiffany vitráže" / Klatovy, muzeum
do 27. 9. - kurz pod vedením Štěpánky Kašparové; přednáškový sál od 9 do 15 hodin. Předběžné přihlášky přijímá a další případné podrobnosti vám sdělí Mgr. Ivana Sieberová, která kurzy organizačně zajišťuje, na telefonu 376 326 354 či 732 833 770, nebo mailem sieberova.muzeum@email.cz Kurzovné je splatné vždy nejpozději týden předem. Kurzovné činí 650,- Kč

22.09.2020: Škrtněte si prosím / Sušice, kino
Zábavná talkshow Radka Nakládala, hosty budou Přemysl Čech - redaktor a moderátor České televize; Jan Gábor - majitel Ateliéru skla, Galerie Gábor a sklářské huti v Sušici. Začátek od 19 hodin, předprodej vstupenek na www.kinosusice.cz

19.09.2020: NaturVision - týden přírody / Vimperk
do 26.9. filmová přehlídka z festivalů o zvířatech a přírodě, cestopisná přednáška, komentované vycházky, duel ředitelů NP Šumava a NP Bavorský les. Více informací naleznete na stránkách organizátorů: Město Vimperk, Správa NP Šumava, MěKS Vimperk.

11.09.2020: Šumavské Kašperské Hory / Kašperské Hory, náměstí
do 12. 9. 2020 tradiční historické slavnosti města, pestrý kulturní program pro děti i dospělé. www.kasphory.cz

Neexistuji vhodna data!jméno:
heslo:

Nová registrace


na farmě ve Svinné
na farmě ve Svinné
zobrazení: 3574
známka: 0

Výhled z boubína
Výhled z boubína
zobrazení: 4578
známka: 1.00

Srní a okolí - 2
Srní a okolí
zobrazení: 8140
známka: 1.00

Financování
logo Euregio
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Euroregionem Šumava-Jihozápadní Čechy
logo Jihočeský kraj
Aktualizace informací na tomto webu je spolufinancována Jihočeským krajem


Google+

www.info-sumava.cz v‘e o Šumavě na jednom místě